Twitter hack wynik lax bezpieczeństwa Twittera, nie Bitcoin

Po niszczycielskim hack Twittera w środę, który spowodował, że haker jest w stanie przeniknąć do usługi i uzyskać dostęp do kilku wysokiej klasy kont Twittera do wysyłania fałszywych wniosków Bitcoin, prawodawcy po obu stronach są ciągnące Twitter bezpieczeństwa oddzielnie. Bitcoin, co zaskakujące, został oszczędzony od krytyki tym razem.

Od początku istnienia Bitcoin często był związany z nielegalną działalnością i jego potencjalną rolą w oszukiwaniu ekspertów ds. bezpieczeństwa cybernetycznego ze względu na jego anonimowość. Znalazł on jednego z największych krytyków w prezydencie Trump, gdy w zeszłym roku potwierdził, że Bitcoin nigdy nie będzie w stanie zastąpić monopolu dolarowego.

Tak więc, kiedy oszuści Bitcoinów wycelowali w jedne z najbardziej godnych uwagi postaci w USA, w tym Elona Piżma, Billa Gatesa, Baracka Obamę oraz byłego wiceprezydenta i obecnego kandydata na prezydenta w 2020 roku, Joe Bidena, założono, że Bitcoin ponownie znajdzie się pod ostrzałem.

Bojownik BJJ, który stracił Bitcoina w 2017 roku, zyskuje kryptoński sponsoring.
Posiadacze Bitcoinów gotowi umrzeć trzymając swoje krypto, jeśli cena pozostanie poniżej 10k
Autor Bitcoin and Black America mówi o Bitcoinie jako dźwigni finansowej
Bitcoin hashrate nowy ATH: Spirala Śmierci Górników FUD zadebiutował ponownie

System bezpieczeństwa Twittera kwestionowany przez hack na Twitterze

Wydaje się jednak, że amerykańscy ustawodawcy kładą większy nacisk na kontrolę niechronionego systemu bezpieczeństwa Twittera, niż na potępienie Bitcoin Future. Po hacku na Twitterze, gigant mediów społecznościowych zmagał się z problemem, a eksperci ds. bezpieczeństwa cyberprzestrzeni twierdzą, że problem jest nieco zakorzeniony głęboko w systemie Twittera, co oznacza, że rezolucja może nie być tak łatwa, jak nam się wydaje.

Oregon Democrat, Sen. Ron Wyden, lambasted Twitter mówiąc, że Jack Dorsey prowadziła witrynę sieciową nie spełnił swoich obietnic.

Czuję, że zostałem zawiedziony przez Jacka Dorseya i jego zespół. Spotkałem Dorsey z powrotem w 2018 roku w sesji jeden do jednego, gdzie zostałem zapewniony o end-to-end szyfrowania Twittera bezpośrednich wiadomości. Minęły dwa lata od tej rozmowy, i najwyraźniej nic się nie zmieniło. Hack Twitter mógł mieć znacznie bardziej trwałe i niszczycielskie konsekwencje.

Sen. Josh Hawley, który jest również znany krytyk technologii, powiedział do prezesa Twittera, że tego rodzaju zaniedbania jest niewybaczalne. Hack na Twitterze był nie tylko wynikiem zsynchronizowanej formy ataków, ale także udanego ataku na ramy bezpieczeństwa Twittera, który dostaje łatwo narażone na szwank często, skarżył się.

Wyobraźmy sobie szkody, gdyby konto prezydenta Trumpa zostało zaatakowane, i gdyby udało im się ukraść bezcenne dane użytkownika. Byłaby to niezgłębiona katastrofa.

Tak więc, podczas gdy Twitter był rozpraszany przez amerykańskich polityków, którzy wyrażali swoją frustrację z powodu częstych przypadków naruszenia bezpieczeństwa i braku ochrony kont użytkowników, społeczność prokryzysowa w Waszyngtonie wydawała się być niezakłócona.

Bitcoin pozostaje na razie czysty.

Neeraj Agrawal z Coin Center powiedział, że Twitter, i tylko Twitter, musi być winny tej porażki. Nie Bitcoin.

Ramy Bitcoin’a nie zostały naruszone, co wynika z faktu, że napastnicy byli w stanie ukraść tylko niewielką kwotę 100.000 dolarów. Jeśli cokolwiek, to hack na Twitterze pokazuje, ile zniszczeń mogą spowodować scentralizowane serwery.

Kristin Smith z Blockchain Association odnosi się do tweet’a z Rep. Toma Emmer’a, który szczególnie wini za scentralizowany framework hack na Twitterze i że jest mało prawdopodobne, aby ustawodawcy i regulatorzy wykorzystali tę okazję, aby umieścić Bitcoin i Blockchain w złym świetle.

Jest to trudna sytuacja. Hack ten znaczący sprawiłby, że wydaje się, że zwykli ludzie i inwestorzy amatorzy, że Bitcoin jest winny za to, że tak się stało. Ale tak nie jest w rzeczywistości. Dla kogoś, kto był w branży i kto wie, jak myślą politycy i regulatorzy, Bitcoin nie jest odpowiedzialny za ten atak.

W międzyczasie, na poziomie regionalnym, gubernator Nowego Jorku zażądał pełnej sondy do hackera Twittera i wezwał innych gigantów portali społecznościowych, aby spojrzeć na ten incydent jako na okazję do wsparcia ich systemów obronnych back-end. Jeśli nie zostaną one wzmocnione, hakerzy mogą bardzo dobrze spowodować ogólnokrajowe zakłócenia usług, ostrzegł.